Ako na lesklé & zdravé vlasy?

Máte problémy so suchými, poškodenými alebo krepovatými vlasmi? Nie ste v tom samé! 😥 Mnohé z nás čelia rovnakým problémom s vlasmi spôsobeným environmentálnymi faktormi, drsnými chemickými úpravami a tepelnými stylingom. Vedeli ste však, že používanie oleja na vlasy počas stylingu alebo ako intenzívnej kúry môže vlasom dodať všetko to, čo im chýba?✨ Vlasový olej je základnou súčasťou zdravej vlasovej rutiny. Vyživuje a posilňuje vlasy od korienkov až po končeky. V tomto príspevku na blogu vás prevedieme všetkým, čo potrebujete vedieť o tom, ako používať olej na vlasy a ako účinne olejovať vlasy, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.👀

AKO POUŽÍVAŤ OLEJ NA VLASY?

Olej na vlasy môže byť všestranným doplnkom vašej každodennej starostlivosti o vlasy a stylingu. Použité množstvo závisí od dĺžky vašich vlasov. Pri kratších účesoch sú 1-2 kvapky dobrým východiskovým bodom, zatiaľ čo dlhšie účesy môžu vyžadovať tri alebo viac kvapiek. 

Tu je niekoľko spôsobov, ako používať olej na vlasy v každodennej rutine na dodanie hydratácie, zintenzívnenie lesku, odstránenia krepovatenia a ochranu vlasov pred lámavosťou a poškodením.

  1. ZÁBAL NA VLASY PRED UMÝVANÍM 

Nanesenie oleja na vlasy pred ich umývaním môže pomôcť vyživiť a posilniť vlasy a zároveň ich ochrániť pred stratou vlhkosti počas procesu šampónovania. Ak chcete použiť vlasový olej ako predšampónovú kúru, naneste olej od polovice dĺžky vlasov ku končekom, nechajte ho pôsobiť 5 – 10 minút, potom vlasy umyte šampónom, upravte a upravte ich ako zvyčajne. Na vlasy si môžete olej naniesť  aj večer pred umývaním, aby olej mohol hĺbkovo pôsobiť cez noc.

  1. OŠETRENIE PO UMÝVANÍ

Použitie oleja na vlasy po umývaní môže pomôcť zabrániť krepovateniu, dodať vlasom lesk a zvýšiť ich jemnosť. Jednoducho naneste vlasový olej ku končekom vlhkých, čerstvo umytých vlasov. Vlasy si následne vyfénujte a upravíte ako zvyčajne.

  1. POSLEDNÝ KROK PRI ÚPRAVE VLASOV

Olej na vlasy sa najčastejšie používa ako posledný krok pri úprave vlasov na dodanie vlhkosti, lesku a odstránenie krepovatenia. Po úprave vlasov jednoducho naneste malé množstvo oleja na vlasy a zamerajte sa hlavne na končeky a iné oblasti, ktoré majú tendenciu krepovatieť. Malú kvapku môžete použiť aj na uhladenie prípadného poletovania vlasov. 

  1. OSVIEŽTE SVOJ ÚČES MEDZI JEDNOTLIVÝMI UMÝVANIAMI VLASOV

Ak sa snažíte predĺžiť čas medzi jednotlivými umývaniami, olej na vlasy môže byť skvelým spôsobom, ako osviežiť Váš účes a dodať mu vlhkosť. Nanesením jednej alebo dvoch kvapiek na vlasy, pričom sa zamerajte na stredné dĺžky a končeky, pomôžete oživiť vlasy a dodať im lesk. 

OLEJOVANIE VLASOV

Ako je uvedené vyššie, olej na vlasy sa dá použiť viacerými spôsobmi počas procesu úpravy vlasov a každodennej starostlivosti o vlasy. Možno ho však použiť aj ako intenzívnu kúru, často nazývanú olejovanie vlasov, ktorá poskytuje intenzívnu výživu suchým alebo poškodeným vlasom a pokožke hlavy, čím podporuje zdravší rast vlasov. Olejovanie vlasov zahŕňa nanesenie veľkého množstva oleja na vlasy a pokožku hlavy, vmasírovanie do pokožky hlavy a ponechanie oleja niekoľko hodín alebo cez noc. Tým sa vlasy posilnia zvnútra a intenzívne sa vyživia. 

AKO NATO?

Začnite rozdelením vlasov a nanesením oleja na pokožku hlavy až ku končekom. Pomocou končekov prstov vmasírujte olej do pokožky hlavy, čo pomáha zlepšiť krvný obeh, podporuje zdravie pokožky hlavy a zdravý rast vlasov. Na rovnomerné rozmiestnenie oleja po vlasoch môžete použiť hrebeň so širokými zubami. Olej nechajte na vlasoch pôsobiť aspoň hodinu alebo cez noc, ak chcete dosiahnuť intenzívnejšiu kúru. Vlasy si môžete prikryť uterákom, aby olej prenikol hlbšie do vlasov. Ak chcete olej zmyť, umyte vlasy dvakrát šampónom. Nasleduje kondicionér, ktorý vlasy rozčeše, udrží ich hydratované a uzavrie ich. Vlasy upravte ako zvyčajne.

AKÉ SÚ VÝHODY POUŽÍVANIA OLEJA NA VLASY?

1)PODPORUJE ZDRAVÝ RAST VLASOV

2)ZABRAŇUJE LÁMAVOSTI VLASOV

3)VYŽIVUJE A HYDRATUJE VLASY

4)ZNÍŽUJE KREPATENIE

CuteBox ti tento mesiac prináša extra dávku starostlivosti o vlasy a preto si v ňom nájdeš aj olej Better Hair Symphony francúzskej značky @miramonamour.🇫🇷 Olej predstavuje jednoduchú a účinnú zmes oleja z hroznových jadierok z Provence, zlatého jojobového oleja z Madagaskaru & esenciálneho oleja zo sladkého pomaranča zo Sicílie.💗Tento vysoko hydratačný olej bol vyvinutý s dôrazom na všetky typy vlasov, s osobitným zreteľom na suché vlasy a končeky.🙏🏻Tento vlasový olej je vyrobený so 100% prírodnými zložkami a vďaka jeho ingredienciám z Francúzska, Madagaskaru a Sicílie získate intenzívnu starostlivosť o Vaše vlasy, ktorá je nutná v prichádzajúce chladné dni.❄️ #NovemberCuteBox